Matavimai‎ > ‎

Bevieliai telefonai namuose

e- smogas paskelbė 2011-10-01 10:46   [ atnaujinta 2011-10-02 21:55 ]
Šiuo metu vis garsiau kalbama apie mobiliuosius bei jų žalą sveikatai. Šioje svetainėje ne kartą atkreiptas dėmesys, jog lygiaverčiai žalingi yra ne tik mobilieji telefonai, bet ir visa bevielė skaitmeninė technika, ypač ta, kuri pastoviai naudojama namuose ar biure.
 Pasižiūrėkime atidžiau į  įprastą "naminį" bevielį telefoną. Praktiškai visi šiuo metu Europoje, taip pat ir Lietuvoje, naudojami bevieliai telefonai yra DECT standarto. Veikia 1880 Mhz dažniu, garsas koduojamas pulsine moduliacija , pulso dažnis 100 Hz, smegenų Gama bangų dažnių juostoje.
Daugumos telefonų bazinė stotelė visą laiką, nepriklausomai nuo ragelio vietos, "transliuoja" skaitmeninį signalą ryšiui su rageliu(-iais) palaikyti. Tai reiškia, kad Jūs savo namuose turite nuolatinį elektromagnetinio triukšmo šaltinį.

Pamatuojam Panasonic KX-TCA120FX modelio bazinės stotelės apšvitą:


  1. 30 cm atstumu - 4042 µW/m2
  2. 3 m  atstumu  - 134 µW/m2
Su IBN rekomenduojamais 10 µW/m2 prasilenkiama reikšmingai. Skirtingai nuo mobiliųjų telefonų, šis fonas yra PASTOVUS, dieną ir naktį tas pats.  Išvada vienareikšmiška - IŠJUNGTI, IŠMESTI, t.y. atiduoti EMP perdirbti.
Jei niekaip negalite atsisakyti šio patogumo, rinkitės modelius, kurių bazinės stotys "nutyla", kai ragelis padėtas į lopšį. Taip stotelės veikia tik su vienu prijungtu rageliu, prijungus antrą ragelį, bazinė stotelė "triukšmauja" pastoviai Tokio gaminio pavyzdys:  Siemens Gigaset ECO DECT serijos telefonai. Tik nepamirškite laikyti ragelį visada padėtą į lopšį!

Ar tikrai jie tokie blogi? Bendri biologinio poveikio mechanizmai jau aprašyti šioje svetainėje.
Kas nori pasidomėti giliau, galima paskaityti šiais metais Vokietijoje paskelbtą tyrimą "Kliniškai svarbių neurotransmiterių pokyčiai, veikiant moduliuotiems RF laukams" ( BUCHNER K, EGER H (2011) Umwelt -Medizin-Gesellschaft 24(1): 44-57).
Neurotransmiteriai arba neuromediatoriai - organizme susidarantys cheminiai junginiai, pernešantys nervinį impulsą tarp nervinių ląstelių (neuronų). Kitaip tariant, medžiagos  dalyvaujančios organizmo funkcijų valdyme.
Tirtas 60 tiriamųjų šlapimas, jiems esant pulsinės moduliacijos elektromagnetiniame GSM bazinės stoties lauke. Apšvitos galingumas nuo 60  µW/m2 iki 100  µW/m2 .
Per 6 mėnesius smarkiai pakilo streso hormonų lygis ir sumažėjo dopamino ir fenyletilamino koncentracija. Pradiniai lygiai pilnai neatsistatė net po 1,5 metų.
Šie pokyčiai lėmė dažnesnius miego sutrikimus, dėmesio susilpnėjimą, galvos skausmus, alergines reakcijas.
DECT standarto signalo moduliacija bei dažnių juosta labai artima GSM signalui. Galima teigti, jog analogiškas poveikis bus ir dėl bevielio telefono bazinės stoties nuolatinės spinduliuotės.

Saugokitės patys ir būkite sveiki!
Comments