Matavimai

XLink BT naudojimo patirtis

e- smogas paskelbė 2012-11-01 07:57   [ atnaujinta 2012-11-01 08:25 ]

Praktiniai bandymai su Xtream Technologies Corp. produktu XLINK BT aprašyti kiek anksčiau šioje svetainėje. Produktas skirtas integruoti mobiliuosius telefonus su laidiniais telefonais.
Mes jį naudojame namuose  siekdami sumažinti  mobiliųjų apšvitą .  Praktika parodė, jog skirtingi telefonai skirtingai triukšmauja  prie panašių sąlygų. Beje, mažiausiai triukšmavo Samsung gaminiai. IPhone 4 net 2,5 m atstumu trikšmavo  1800
µW/m2 (primenu, kad sąlyginai saugi apšvitos riba yra 10
µW/m2, miegamoms vietoms iki 0,1 µW/m2  )
Aplink "telefonų kampą" apšvitos lygis pokalbio metu vis dar nepatenkinamas gana dideliu atstumu
Nusprendėm telefonus papildomai ekranuoti.  Paprasčiausia kepimo folija puikiai tam tinka. Sukalam trijų sienų dėžutę ir išklojam folija. Atvirą dėžutės sieną (kad veiktų telefonai) nukreipiam į išorinę namo sieną.
Per foliją Bluetooth ryšys veikia. Telefonai ryšį su stotele išlaiko.

Vykstant pokalbiui matuojam apšvitą 2,5 m atstumu. Net IPhone 4 neviršija 50 µW/m2 .  Rezultatas, sakyčiau, puikus. "Nešvari" zona aplink telefonus susitraukė iki 1-2 metrų. Su tokiu sprendimu galima rasti vietą telefonams ir mažesnėse patalpose.

Rūpinkitės savimi patys ir būkite sveiki!

4G Mezon maršrutizatorius

e- smogas paskelbė 2012-10-27 02:23   [ atnaujinta 2012-10-27 02:34 ]

Pagaliau, po ilgos pertraukos, grįžtam prie matavimų. Matuojam nuostabiai mus gundančio 4G bevielio interneto įrangą. Pasirinkome populiarų šios paslaugos tiekėją Lietuvos radijo ir televizijos centrą  su prekės ženklu MEZON.
Biure, kur įrengtas Mezon internetas, naudojamas  tiekėjo siūlomas maršrutizatorius SWC 9200 , kurio pagalba bevieliu Wi-Fi ryšiu sujungta keletas kompiuterių ir išmaniųjų telefonų.

Matuoti tenka keliose dažnių juostose:
 1. iki 2,5 GHz  matuojama Wi-Fi keliama apšvita
 2. Nuo 2 Ghz iki 10 Ghz   - WiMAX (Mezon interneto ryšio) keliama apšvita.
Bendra iki 2,5 Ghz dažnių juostoje apšvita
1 - 3 metrų atstumu nuo Mezon maršrutizatoriaus siekė 160 μW/m2.  (apie 80 μW/m2 gaunama iš kaimynų, ir tiek pat dar iš esamų įrenginių). Pagal IBN rekomendacijas saugi trumpalaikė apšvita 30 μW/m2 , ilgalaikė - iki 10 μW/m2.  Gana daug. Išjungus savo Wi-Fi įrenginius galima sumažinti per pusę.
Mezon veikia 3,5 Ghz juostoje. Matuojame dažnių juostą 2-10 Ghz.
Čia rezultatas radikaliai kitoks:
 • 50 cm atstumu nuo maršrutizatoriaus 39990 μW/m2 . Arčiau prietaisui signalas buvo per stiprus.
 • 2 m atstumu  - 7770 μW/m2
 • 5 m atstumu  - 6864 μW/m2
Tai - labai, labai daug. Praktiškai tas pats, kas be perstojo  visą dieną kalbėti mobiliuoju arba stovėti šalia įjungtos mikrobangų krosnelės. 6 metrų atstumu saugi IBN rekomenduojama norma viršijama  beveik 700 kartų. Apie Lietuvoje egzistuojančias higienos normas ir jų vertinimą skaitykite čia

Išvada: nenaudotinas arti žmonių. Būtinas pakankamas atstumas, kuris priklauso nuo kliūčių (sienų, langų)
O ką dabar daryti?

 1. Jei yra galimybė, naudokite laidinį internetą. 
 2. Nusprendus naudoti MEZON ar panašų, modemą ar maršrutizatorių iškelkite į palėpę, balkoną, ūkinį pastatą. Statykite kuo toliau. Internetą nuo modemo ar maršrutizatoriaus atveskite laidu.
 3. 3G/4G USB modemams egzistuoja maršrutizatoriai, įgalinantys prijungti per didesnį atstumą laidu. Naudokite tokius sprendimus.
 4. Jei negalite nieko keisti, modemą ar maršrutizatorių įjunkite tik tada, kai internetas jums būtinas.
 5. Būtinai išjunkite visas bevieles komunikacijas naktį.

Saugokitės patys ir būkite sveiki !

Bevieliai telefonai namuose

e- smogas paskelbė 2011-10-01 10:46   [ atnaujinta 2011-10-02 21:55 ]

Šiuo metu vis garsiau kalbama apie mobiliuosius bei jų žalą sveikatai. Šioje svetainėje ne kartą atkreiptas dėmesys, jog lygiaverčiai žalingi yra ne tik mobilieji telefonai, bet ir visa bevielė skaitmeninė technika, ypač ta, kuri pastoviai naudojama namuose ar biure.
 Pasižiūrėkime atidžiau į  įprastą "naminį" bevielį telefoną. Praktiškai visi šiuo metu Europoje, taip pat ir Lietuvoje, naudojami bevieliai telefonai yra DECT standarto. Veikia 1880 Mhz dažniu, garsas koduojamas pulsine moduliacija , pulso dažnis 100 Hz, smegenų Gama bangų dažnių juostoje.
Daugumos telefonų bazinė stotelė visą laiką, nepriklausomai nuo ragelio vietos, "transliuoja" skaitmeninį signalą ryšiui su rageliu(-iais) palaikyti. Tai reiškia, kad Jūs savo namuose turite nuolatinį elektromagnetinio triukšmo šaltinį.

Pamatuojam Panasonic KX-TCA120FX modelio bazinės stotelės apšvitą:


 1. 30 cm atstumu - 4042 µW/m2
 2. 3 m  atstumu  - 134 µW/m2
Su IBN rekomenduojamais 10 µW/m2 prasilenkiama reikšmingai. Skirtingai nuo mobiliųjų telefonų, šis fonas yra PASTOVUS, dieną ir naktį tas pats.  Išvada vienareikšmiška - IŠJUNGTI, IŠMESTI, t.y. atiduoti EMP perdirbti.
Jei niekaip negalite atsisakyti šio patogumo, rinkitės modelius, kurių bazinės stotys "nutyla", kai ragelis padėtas į lopšį. Taip stotelės veikia tik su vienu prijungtu rageliu, prijungus antrą ragelį, bazinė stotelė "triukšmauja" pastoviai Tokio gaminio pavyzdys:  Siemens Gigaset ECO DECT serijos telefonai. Tik nepamirškite laikyti ragelį visada padėtą į lopšį!

Ar tikrai jie tokie blogi? Bendri biologinio poveikio mechanizmai jau aprašyti šioje svetainėje.
Kas nori pasidomėti giliau, galima paskaityti šiais metais Vokietijoje paskelbtą tyrimą "Kliniškai svarbių neurotransmiterių pokyčiai, veikiant moduliuotiems RF laukams" ( BUCHNER K, EGER H (2011) Umwelt -Medizin-Gesellschaft 24(1): 44-57).
Neurotransmiteriai arba neuromediatoriai - organizme susidarantys cheminiai junginiai, pernešantys nervinį impulsą tarp nervinių ląstelių (neuronų). Kitaip tariant, medžiagos  dalyvaujančios organizmo funkcijų valdyme.
Tirtas 60 tiriamųjų šlapimas, jiems esant pulsinės moduliacijos elektromagnetiniame GSM bazinės stoties lauke. Apšvitos galingumas nuo 60  µW/m2 iki 100  µW/m2 .
Per 6 mėnesius smarkiai pakilo streso hormonų lygis ir sumažėjo dopamino ir fenyletilamino koncentracija. Pradiniai lygiai pilnai neatsistatė net po 1,5 metų.
Šie pokyčiai lėmė dažnesnius miego sutrikimus, dėmesio susilpnėjimą, galvos skausmus, alergines reakcijas.
DECT standarto signalo moduliacija bei dažnių juosta labai artima GSM signalui. Galima teigti, jog analogiškas poveikis bus ir dėl bevielio telefono bazinės stoties nuolatinės spinduliuotės.

Saugokitės patys ir būkite sveiki!

Kaip sumažinti mobiliojo telefono žalą namuose, biure

e- smogas paskelbė 2011-08-07 10:59   [ atnaujinta 2011-08-08 00:29 ]

 
Praktiniai bandymai su Xtream Technologies Corp. produktu XLINK BT. Produktas skirtas integruoti mobiliuosius telefonus su laidiniais telefonais. Mobilieji telefonai pajungiami naudojant Bluetooth® sąsają. Galima pajungti iki 3 telefonų. Visi įeinantys skambučiai bus nukreipti į prie XLINK BT prijungtą laidinį telefono aparatą. Skambinant galima pasirinkti bet kurią liniją.
   
 Mes siūlom šį ar panašų prietaisą naudoti, kad sumažinti apšvitos kiekį, gaunamą naudojantis mobiliuoju. 

Laikant telefoną prie ausies gauname apie 45000  µW/m2 ir daugiau apšvitą, priklausomai nuo telefono aparato ir ryšio kokybės (kuo prastesnis ryšys, tuo telefono siųstuvo galia didėja).

Remiantis IBN rekomendacijomis, tai viršija saugią ribą  (10  µW/m2) 4500 kartų!

Taigi, imam XLINK BT įrenginį, dedam kur nors į kampą,  jungiam paprasčiausią laidinį telefono aparatą prie XLINK BT ir nešam kiek toliau , bent jau 2-3 metrus nuo XLINK BT. Belaidžių telefonų (ypač DECT standarto) geriau nenaudoti. Dauguma šių aparatų pastoviai duoda nemenką elektromagnetinį foną.

Telefoną suporuoti pavyksta iš karto. Bluetooth® taip pat triukšmauja, tik silpniau. Matuojam Bluetooth® apšvitą  2 metrų atstumu: 0,47µW/m2
Galima sakyti, idealu.

Skambinam mobiliuoju telefono aparatu per XLINK BT ir matuojam 2 metrų atstumu:  335  µW/m2
Ne idealu, bet, palyginus 4500 kartų saugios ribos viršijimą su 33 kartų viršijimu, nauda akivaizdi.

Didinam atstumą iki 4 metrų: 114 µW/m2. Jau visai neblogai. Rezultatas  vertas pastangų.

 • Tecnologija paprasta naudoti, apšvitos sumažėjimas radikalus.
 • Nepatogumas - reikalinga rasti atokią vietą įrenginiui, kur pastoviai arti nebūtų žmonių 
Rūpinkitės savimi patys ir būkite sveiki!

-2011 antenų bokštai: vidutinis spinduliuotės padidėjimas 900 MHz - 2.5 GHz spektre

e- smogas paskelbė 2011-01-10 02:09

NEXT UP svetainėje patalpinta mikrobangų radiacijos pokytis nuo 2000 metų matuojant 100 metrų atstumu nuo mobiliųjų telefonų antenų bokšto. Skaičiuojamos vidutinės reikšmės miestų teritorijose.


Vienos Universitete atlikti 3G ryšio signalo (1.950 MHz) poveikio ląstelėms tyrimai

e- smogas paskelbė 2010-12-20 23:13

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad 3G ryšio spinduliuotė daro genetinį poveikį kai kurioms žmogaus jungiamojo audinio ląstelėms. Tyrimo metu audiniai buvo veikiami signalu, kurio SAR reikšmė buvo gerokai mažesnė už maksimalią leidžiamą 2W/Kg ir mažesnė už daugelio mobiliųjų telefonų.
 
Tyrimo mokslinė publikacija  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18278508 ,
 
 
 

Kuo svarbus "SAR" ?

e- smogas paskelbė 2010-11-29 05:14   [ atnaujinta 2010-12-13 05:17 ]

SAR (specific absorption rate) - dydis, nustatantis kiek elektromagnetinės radiacijos sugeria gyvi audiniai, matuojama W/Kg. Renkantis mobilujį telefoną, vertėtų atkreipti dėmesį į to modelio SAR reikšmę. Kuo mažesnė SAR reikšmė, tuo mažesnis neigiamas poveikis naudojant.  Daugiau apie tai  http://www.icnirp.org/documents/emfgdl.pdf .
Šioje svetainėje  http://www.sarvalues.com/eu-complete.html surinka palyginimui nemažos dalies mobliųjų modelių SAR reikšmės. Tą pačią informaciją galima rasti ir telefonų gamintojų puslapiuose. Rinkitės protingai !
Svarbu suprasti, kad net ir su maža SAR reikšme, mobilusis yra kenksmingas, tiesiog pveikis mažesnis.

Mobilaus ryšio antenų spinduliuotės matavimai Vokietijoje

e- smogas paskelbė 2010-11-28 23:04   [ atnaujinta 2010-12-13 01:55 ]

  Vokietijoje atlikti praktiniai  mobilaus ryšio antenų bokštų skleidžiamo signalo galios (angl. "power density") matavimai.
Rezultatus galite rasti svetainėje no-celltower.com.
Įdomi informacija apie didžiulius standartų skirtumus tarp šalių.
Išvadose teigiama, kad labiausiai pavojingos ant stogų įrengtos antenos. Saugus atstumas nuo bokšto apie 750 metrų ir daugiau.

1-8 of 8